Kolejny rok ze srebrnym medalem EcoVadis! Już drugi raz z rzędu otrzymaliśmy tak wysokie wyróżnienie. W tym roku zaprezentowaliśmy swoje wyniki w 4 kategoriach:

  • środowisko
  • praca i prawa człowieka
  • etyka
  • zrównoważone zamówienia
Rena-Pol kolejny rok ze srebrnym medalem EcoVadis.

Tym samym znaleźliśmy się wśród TOP 5% ocenianych firm w wyżej wymienionych kategoriach. Otrzymanie tego wyróżnienia jest potwierdzeniem, że nasza firma jest liderem w dziedzinie odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Zrównoważony rozwój jest integralną częścią strategii Rena-Pol, dlatego kolejny rok ze srebrnym medalem EcoVadis jest wyróżnieniem nie tylko dla firmy, ale również dla każdego z naszych pracowników, którzy przyczyniają się do realizacji tej strategii.

Tak wysoka ocena oznacza, że nasza firma wykazała się wysokim poziomem odpowiedzialności społecznej, środowiskowej i etycznej w działaniach biznesowych.

Jesteśmy szczęśliwi oraz dumni z takiego wyróżnienia oraz oceny naszych efektów, ponieważ to nasz wspólny sukces.

Czym jest EcoVadis?

EcoVadis to międzynarodowa firma analityczna zajmująca się oceną i certyfikacją etycznych oraz środowiskowych praktyk biznesowych firm. System oceny waży cztery różne obszary: środowisko, prawa pracy i człowieka, etykę i zrównoważone zakupy. Organizacja oferuje swoim klientom raporty dotyczące odpowiedzialności społecznej, środowiskowej i etycznej, które pomagają im ocenić ryzyko i zwiększyć transparentność swoich działań w zakresie zrównoważonego rozwoju, dzięki temu firmy, które otrzymają certyfikat – medal EcoVadis – otrzymują również raport z oceny, który zawiera informacje na temat ich wyników i sugeruje, jak mogą poprawić swoje praktyki.

Więcej na temat polityki EcoVadis można dowiedzieć się z oficjalnej strony organizacji.