Maszyny vendingowe BHP – dlaczego warto w nie zainwestować?

Nie bez powodu maszyny vendingowe stały się tak popularne w Polsce i na świecie. Wynika to stąd, że doskonale odnajdują się w różnego rodzaju przestrzeniach prywatnych i publicznych. Znajdziesz je między innymi w placówkach edukacyjnych, na siłowniach, czy w firmach.

Jednymi z najciekawszych rozwiązań są maszyny vendingowe BHP. Zobacz, jak wprowadzić je do swojego przedsiębiorstwa.

Najważniejsze wnioski

  • Istnieją różnorodne formy finansowania maszyn vendingowych BHP. Może to być na przykład zakup, wynajem, leasing czy dzierżawa. Możesz dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb i posiadanego budżetu.
  • Wiele firm obsługujących maszyny vendingowe BHP, oferuje jednynie ich dzierżawę. Natomiast w Renapol gwarantujemy ich pełne serwisowanie, zdalne monitorowanie i możliwość dopasowania do Twoich indywidualnych preferencji.

Obecne zastosowania i popularność w Polsce

Aktualnie maszyny vendingowe rożnego typu możesz spotkać w bardzo wielu miejscach. Służą one między innymi do wydawania gorących i zimnych napojów, czy przekąsek. Istnieją również specjalistyczne automaty vendingowe, które są pomocne na przykład w branży BHP.

Z każdym rokiem w Polsce branża maszyn vendingowych dynamicznie się rozwija. Właśnie z tego względu, zachęcamy Cię do poznania jej bliżej.

Rodzaje maszyn vendingowych

Maszyny vendingowe dzielą się ze względu na konstrukcję, na to, w jakich miejscach można je postawić, czy branżę. Dlatego możemy wymienić między innymi automaty vendingowe wewnętrzne, zewnętrzne.

Z uwagi na ukryty w nich mechanizm automaty vendingowe dzielą się na: talerzowe, bębnowe, skrytkowe, szufladowe.

Dodatkowo różnią się one ze względu na branżę. W firmach znajdziesz maszyny vendingowe BHP wydające środki ochrony osobistej i sprzęt.

Maszyny vendingowe BHP (środki ochrony osobistej, sprzęt)

Maszyny vendingowe BHP pozwalają na pełną kontrolę nad ilością pobieranych produktów. Zmniejszają wydatki związane z wydawaniem sprzętu i środków ochrony osobistej nawet o połowę.

Dzięki nim potrzebny pracownikom asortyment jest dostępny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To sprawia, że praca na zmiany staje się lepiej zorganizowana i wydajniejsza. To tylko niektóre z wielu zalet tego rozwiązania.

Maszyny talerzowe (żywność, napoje)

Maszyny talerzowe wydające żywność lub napoje cieszą się największą popularnością. Dzięki nim zawsze w biurze możesz liczyć coś smacznego do zjedzenia. Automaty vendingowe są bardzo proste w obsłudze, co również zachęca do częstego z nich korzystania.

Maszyny vendingowe talerzowe są najczęściej wykorzystywane do przechowywania i wydawania świeżych produktów. Powstały z myślą o sprzedaży kanapek, sałatek, ale również słodyczy, przekąsek, butelek, puszek

Inne popularne typy

Bardzo dużą popularnością cieszą się również między innymi:

  • automaty uniwersalne (glassfronty) – znajdziesz w nich ciepłe i zimne napoje, słone i słodkie przekąski.
  • automaty do zimnych napojów – puszkowce, posiadają mechanizm sprężyn i fotokomórki.
  • kawomaty – odpowiednie do przechowywania składników oraz podawania kawy i innych gorących napojów,
  • automaty do napojów gorących – takich jak na przykład kawa, czy herbata. Możesz postawić  je na stołach, blatach lub szafkach (tzw. table topy).

Formy pozyskania maszyny vendingowej

Jeżeli chodzi o sposoby pozyskania maszyny vendingowej do Twojej firmy, to masz do wyboru zakup na zamówienie, wynajem, leasing oraz dzierżawę. Poniżej omówimy każdą z tych form po kolei.

Zakup na zamówienie (proces, customizacja)

Bardzo dużym plusem zakupu maszyny vendingowej na zamówienie jest to, że samodzielnie możesz określić rodzaj produktów, które się w nim znajdą, ilość urządzeń oraz ich wielkość.

Decydujesz również o tym, którzy pracownicy będą mieli dostęp do automatu vendingowego BHP i na jakich zasadach. Możesz uzgodnić limit pobrań produktów i przez cały czas masz realną kontrolę nad ich ilością.

Wynajem (warunki, korzyści)

Wynajem maszyny vendingowej BHP to bardzo dobra opcja dla Ciebie, jeżeli jeszcze nie jesteś pewny, czy chcesz w nią inwestować większe pieniądze.

Koszt wynajmu jednego automatu to zazwyczaj kilkanaście złotych za dzień. Standardowo umowa podpisywana jest na 3 miesiące. Skorzystanie z wynajmu jest o tyle dobrą opcją, że w pakiecie masz regularne serwisowanie i ewentualne naprawy urządzeń.

Leasing (opcje finansowania)

Leasing wiąże się z niewielkimi kosztami na samym początku. Wpłata bazowa to zazwyczaj tylko 5 procent. Umowa jest podpisywana na 60 miesięcy, czyli na 5 lat. Do wyboru masz raty równe, degresywne, sezonowe.

Pozytywną decyzję o otrzymaniu informacji o leasingu możesz otrzymać już w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku. Leasing maszyn vendingowych BHP to również dobra okazja, aby odliczyć 100 procent podatku VAT.

Dzierżawa (długoterminowa współpraca)

Wybierając dzierżawę, już nie musisz ponosić dużych kosztów związanych z zakupem maszyn vendingowych BHP. Co więcej, nie płacisz za utrzymanie automatów i za ich serwisowanie.

Dzierżawa maszyn vendingowych wiąże się też z przewidywalnością kosztów, co pozytywnie wpłynie na finanse Twojej firmy. Kolejny plus polega na tym, że zawsze będziesz na bieżąco z nowinkami technicznymi. Możesz łatwo wymienić swoje automaty na nowsze modele w ramach umowy dzierżawy.

Aspekty techniczne i serwisowe

Zanim zdecydujesz się ostatecznie na zakup lub wynajem automatu vendingowego BHP, to koniecznie sprawdź, jakie są wymagania instalacyjne, system monitorowania pracy, warunki serwisowania i konserwacji urządzeń wydających.

Wymagania instalacyjne

Podstawą jest oczywiście możliwość podłączenia maszyny vendingowej BHP do instalacji elektrycznej. Standardowe napięcie pracy automatów to zazwyczaj 230 V.

Jeżeli wybrany przez Ciebie automat ma wydawać gorące lub zimne napoje, to będzie wyposażony w zbiornik na wodę. Wtedy wystarczy go tylko regularnie uzupełniać. Jednak na rynku występują również takie maszyny vendingowe, które wymagają podłączenia do sieci wodociągowej. Jest to związane z koniecznością podprowadzenia specjalnego wężyka.

System monitorowania pracy

Maszyny vendingowe BHP są wyposażone w systemy monitorowania i raportowania. Dzięki temu zawsze wiesz, jaka jest dostępna ilość produktów w urządzeniu. Musisz wiedzieć również o tym, że masz informację o ilości pobrań.

Serwisowanie i konserwacja

W ramach tej usługi otrzymujesz:

  • regularne przeglądy techniczne;
  • czyszczenie;
  • uzupełnianie produktów;
  • naprawy doraźne.

W zależności od częstotliwości użytkowania maszyny vendingowe BHP powinny być serwisowane raz na tydzień lub raz na miesiąc. Generalny przegląd musi być wykonywany raz na pół roku.

Proces realizacji zamówienia

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmem lub dzierżawą maszyny vendingowej BHP, to dowiedz się, jak to wygląda krok po kroku.

Etapy współpracy

Wszystko zaczyna się od wnikliwej analizy Twoich potrzeb.

Etap 1:

  • Na tym etapie dowiadujemy się, jakie produkty powinny się znaleźć w automacie wydającym.
  • Następnie prezentujemy Ci je i testujemy.
  • Potem przygotowujemy i synchronizujemy bazę danych.
  • Ustalamy model współpracy i sposób dostawy produktów do Ciebie.

Etap 2:

  • Wybieramy metodę dostępu do automatu (karty pracownicze lub dedykowane breloki).
  • Ustalamy indywidualny schemat załadunku.
  • Dopasowujemy wielkość i typ komórek.
  • Przygotowujemy listy pracowników uprawnionych do grupy produktów.

Etap 3:

  • Na tym etapie instalujemy automat i umożliwiamy rozpoczęcie korzystania z niego.
  • Pracownicy na etapie przyznanych im przez Ciebie uprawnień mogą pobierać produkty z maszyny vendingowej BHP.

Etap 4:

  • Na tym etapie wdrażamy pełen proces obsługi i uzupełnień automatów vendingowych BHP.
  • Analizujemy pobrania i stopień zużycia środków BHP opierając się na bieżących raportach.
  •  Zdalnie monitorujemy stany magazynowe.
  • Na bieżąco analizujemy trendy i optymalizujemy załadunek produktów BHP.

Wsparcie techniczne

Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie współpracy z firmą Rena-Pol, to nie będziesz musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów napraw, konserwacji ani wymiany części. Będziemy na bieżąco rozwiązywać wszystkie pojawiające się problemy techniczne z naszymi maszynami vendingowymi BHP.

Pełną ofertę automatów vendingowych BHP znajdziesz tutaj: https://rena-pol.pl/uslugi/automaty-vendingowe-bhp/

Podsumowanie

  • Rynek maszyn vendingowych w Polsce przez cały czas się rozwija. To atrakcyjna opcja dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy chcą zwiększyć efektywność pracowników i jednocześnie zmniejszyć koszty wydawania środków ochronnych i sprzętu BHP.
  • Do wyboru masz wiele różnych form uzyskania maszyn vendingowych BHP. Wśród nich są: wynajem, dzierżawa, leasing, czy zakup na zamówienie.

FAQ

  • Czy oferują Państwo serwis zakupionych maszyn vedingowych BHP?

W przypadku dzierżawy lub zakupu maszyny vendingowej bhp na zamówienie zapewniamy bieżący serwis.

  • Jakie są wymagania techniczne dla instalacji maszyny vendingowej BHP?

Podstawą jest dostęp do sieci elektrycznej. W zależności od wybranego modelu potrzebne może być jeszcze podłączenie automatu do sieci wodociągowej.

  • Jak długo trwa realizacja zamówienia na maszynę vendingową BHP?

Minimalny czas oczekiwania na automat vendingowych to kilka tygodni. Szczegółowy termin zależy od Twoich potrzeb, rodzaju maszyny, ilości automatów oraz lokalizacji.

  • W jaki sposób można monitorować pracę maszyny vendingowej BHP?

Monitorowanie działania automatu BHP opiera się na specjalnych systemach i odbywa się zdalnie.

  • Czy oferują Państwo szkolenia z obsługi maszyn vendingowych BHP?

W ramach podjętej współpracy zapewniamy bieżące wsparcie. Każdy klient ma dedykowanego opiekuna, który pomaga w razie jakichkolwiek problemów z maszynami vendingowymi BHP.

Maszyny vendingowe BHP

Skontaktuj się!